بعد از مدتی فعالیت و تجربه­‌اندوزی متوجه شدیم که در مواردی ضعف اقتصادی خانواده­‌ها و معیشت آسیب­‌پذیر، جامعه هدفمان را به خود مشغول ساخته‌است. باتوجه به نقش بسیار مهمی که این مسئله بر استقبال خانواده‌­ها از حضور فرزندان‌شان در مدرسه و تحصیل دارد، تصمیم گرفتیم تا با قدم­‌هایی هرچند کوچک، به یاری اولیای دانش­‌آموزان (مخصوصا در حوزه ابتدایی) برویم و با اهدای لوازم­‌التحریر به آن­ها، شوق مدرسه رفتن را به آن­ها هدیه دهیم.
البته لازم بـه ذکر است که در طی این مسیر، توجه بسیاری را بر حفظ کرامت انسانی دانش­‌آموزان معطوف کرده و تلاش می­‌کنیم تا از ایجاد اثرات مخرب اجتماعی در پوشش این فعالیت جلوگیری کنیم.

کمبود بودجه مدارس، مخصوصا در رابطه با مدارس شبانه­‌روزی، منجر به کیفیت پایین زندگی خوابگاهی دانش­‌آموزان بسیاری از مناطق شده­است. ضمنا اقتصاد ضعیف خانواده­ها باعث می­شود تا کمک مالی از طرف اولیا دانش­آموزان به مدرسه نشود. این مشکلات به حدی است که اغلب، مدارس را با چالش­های جدی برای تامین هزینه­های اسکان دانش­آموزانشان روبه­رو می­کند. از این­رو، تصمیم گرفتیم تا با رایزنی با خیرین، تعریف مسئولیت اجتماعی برای نهادها و ارتباط با سازمان­های خدماتی، اقلامی را برای مدارسی که در تعریف و اجرای محتوا پیگیرتر و کوشاتر هستند ارسال کنیم.

به لطف خدا و همراهی خیرین گرانقدر تا به حال اقلام رفاهی بسیاری به مدارس شناسایی شده­مان ارسال کرده­ایم.