به نام خدا

کانون جهادی السابقون باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران، همزمان با هفته معلم، نمایشگاه عکسی با هدف معرفی فعالیت‌های گروه و طرح دغدغه‌های مشترک با دانشجویان و دانشگاهیان برپا نمود.

عکس های این نمایشگاه، که با موضوع فعالیت‌های این کانون در استان سیستان‌وبلوچستان انتخاب شده‌اند، بیانگر زاویه نگاه مربیان جهادی به برنامه‌های در حال اجرا و تلاش‌هایشان برای بهبود شرایط آموزشی، ازفکری-محتوایی تا زیرساختی می‌باشد. از جمله فعالیت‌های این کانون در استان سیستان‌وبلوچستان می توان به برگزاری اردوهای آموزشی برای دانش‌آموزان دبیرستانی، برگزاری همایش‌های آموزشی برای دبیران و ساخت و بهسازی فضاهای فیزیکی مدارس اشاره کرد.

d

تلاش برای فرهنگ سازی مرمت و بهسازی فضاهای آموزشی ابتدایی، با هدف زیباسازی و ایجاد شوق در کودکان برای حضور در مدرسه، که سلامت روان آنها را نیز پشتیبانی می کند.

 

f
تاکید بر توجه به بارورسازی فکری-انگیزشی و توانمندسازی شخصیتی دانش‌آموزان و تربیت نسلی پرامید، خلاق و متعهد.

این نمایشگاه در روزهای هشتم لغایت یازدهم اردیبهشت‌ماه در صحن پردیس مرکزی دانشگاه تهران دایر گشت و در آن عکس‌هایی با موضوعات فعالیت‌های آموزشی و فوق‌برنامه‌ای، بهسازی مدارس، مردم‌شناسی، معرفی فضای استان و … به نمایش گذاشته شد. لازم به ذکر است تمامی عکس‌ها توسط اعضای مختلف گروه در طی اردوهای آموزشی و سفرها گرفته شده است.

g
برگزاری اردوهای 7-10 روزه ی آموزشی برای دانش آموزان دبیرستانی. این اردوها غالبا به مرور و رفع اشکال دروس مطالعه شده اختصاص داده می شود.

روزانه جمع زیادی از دانشجویان، اساتید و دانشگاهیان از دانشکده‌های مختلف از نمایشگاه بازدید کرده و پس از گفت‌وگو با نمایندگان گروه، ضمن آشنایی با فعالیت‌ها و تبادل نظر حول آنها، آمادگی خود را برای همکاری در زمینه‌های مختلف با گروه اعلام نمودند.

gg

h
در روز آخر نمایشگاه نیز نظرسنجی از بازدیدکنندگان صورت گرفت و سه عکس برتر از میان 14 عکس انتخاب شد که به ترتیب عکس های زیر می باشند:

j
تمام توانمان را بکار گرفته ایم تا کمتر نظیر این تصاویر را ببینیم. تصاویری که بعضی دانش آموزان حداقل یکسال باید آن را با تمام وجود لمس کنند.

k
این عکس در یکی از جاده‌های شهرستان سرباز گرفته شده، شهرستانی که ما جز کودمان مصمم و آینده دار، چیزی درآن نمیبینیم.

ll
همواره در تلاش بوده‌ایم باور به توانمندی ها و توانی که در وجود همه ما هست را برای دانش‌اموزانمان نهادینه کنیم. شعارمان این است که: محرومیت واقعی، ناشی از محرومیت فکری ماست. و این را با دانش‌آموزان موفق‌مان ثابت کرده‌ایم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *