به نام خداوند بخشنده مهربان

با بازگشت تیم دخترانه راسک به تهران، اردوهای آموزشی بهمن ما گروه جهادی السابقون به پایان رسید.

خدا را شاکریم که بار دیگر فرصت خدمت رسانی آموزشی به دانش‌آموزان مستعد و توانمند استان سیستان و بلوچستان را نصیبمان کرد، تا ضمن کسب افتخار میهمانی مردمان عزیز جنوب شرق کشورمان، توانستیم فرصت را غنیمت شمرده و آموزه‌های بی‌نظیری را در کنار دانش‌آموزان‌مان مرور کنیم.

در طی اردوهای گذشته با چهار تیم دخترانه و پسرانه میهمان مدارس پایگاهی‎مان در شهرطتان مهرستان و بخش راسک شهرستان سرباز بودیم.

نگاه پرامیدمان را به آینده روشن استان سیستان و بلوچستان ایران عزیزمان دوخته‌ایم، و انشاالله تا تحقق این آرمان دست از تلاش و مجاهدت برنخواهیم داشت.

 

و من یتوکل علی الله فهو حسبه

 

کمیته آموزش گروه جهادی السابقون

به فضل و مدد پروردگار و همکاری اساتید مجرب، باتجربه‌ و متخصص کنکور توانستیم همایش‌های جمع‌بندی و مرور ویژه ی هفته های پایانی منتهی به کنور را برای دانش‌آموزان مستعد و کوشا سیستان‌ و بلوچستانی برگزار کنیم.
همه‌ی دانش‌آموزان کنکوری می‌دانند که شروع تیرماه و رسیدن هفته‌های پایانی از ارزشمند‌ترین و حساس ترین زمان‌های ممکن برای جمع بندی و مرور مطالبی است که یک سال برای یادگیری و به خاطرسپردنشان زحمت کشیده اند.
این همایش‌ها طی بازه زمانی سوم تا نهم تیر ماه برای بیش از ۲۰۰ دانش آموز در شهرستان خاش و بیش از ۱۰۰ دانش آموز در شهرستان بمپور برگزار شدند.
همایش‌های دروس تخصصی و عمومی به تفکیک درس ها، عربی توسط جناب آقای سلیمانی، زیست‌شناسی توسط سرکار خانم میرزایی، ریاضی توسط آقایان دکتر سلطان محمدی و محمدی، زبان توسط جناب آقای دکتر حمزه، فیزیک توسط جناب آقای میرزایی و ادبیات توسط سرکار خانم دکتر فرهنگ در زمان تقریبی ۱۰ ساعته جمع‌بندی و نکات تست زنی برای دانش‌آموزان هر سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی ارائه شدند.
امید به آنکه دانش‌آموزان مستعد و‌ کوشا سرزمین‌مان به خصوص دانش‌آموزان عزیز سیستانی و‌ بلوچستانی در مسیر موفقیت و توانمندی قدم گذارند و مسبب آبادانی و سرافرازی میهن‌مان ایران شوند.
همایش جمع‌بندی ادبیات – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – بمپور
همایش جمع‌بندی فیزیک – خاش
همایش جمع‌بندی ریاضی – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – خاش
همایش جمع‌بندی زبان – خاش
 
همایش جمع‌بندی ریاضی – بمپور
همایش جمع‌بندی ادبیات – بمپور

برگزاری رویداد ریاضیاتی برای دانش‌آموزان متوسطه اول شهرستان سروان، تحت عنوان اردوی ریاضی‌ورزی، حسن ختامی بود بر فعالیت‌های گروه جهادی السابقون در سال ۹۷.
در زمستان سال ۹۷، گروه جهادی السابقون با همکاری گروه علمی_ترویجی رستا به عنوان طراح و ایده پرداز محتوای رویداد که سابقه‌ی برگزاری کارسوق‌های ریاضی در مدارس و دانشگاه‌های مطرح تهران و اصفهان را دارد،
رویدادی با هدف کلی ایجاد تفکری مثبت نسبت به درس ریاضی در دانش‌آموزان سراوان طراحی کرد.
این رویداد از روز شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ به مدت ۳ روز‌، برای ۲ پایگاه پسرانه و دخترانه با حضور حدود ۵۰ دانش‌آموز در هر پایگاه برگزار شد.
در این رویداد، دانش‌آموزان در قالب گروه‌های ۳ نفره، هر روز در کارگاه‌هایی متفاوت شرکت کرده و با انجام فعالیت‌هایی مخصوص، امتیاز کسب می‌کردند.
کارگاه‌ها عبارت بودند از: کارگاه مدل‌سازی، کارگاه کتاب درسی و کارگاه پازل.
اهدافی که در این کارگاه‌ها دنبال می‌شد شامل ایجاد تفکر صحیح، آموزش ساخت و حل مسئله، یافتن الگوی مناسب برای حل مسائل و اجتناب از سعی و خطا و … بود.
در روز پایانی این رویداد و بعد از اتمام کارگاه‌ها، مسابقه‌ای با محتوایی متشکل از فعالیت‌ها انجام شده در کارگاه‌ها، بین دانش‌آموزان برگزار و به تیم‌های برتر جایزه‌ای اهدا شد.
تصاویری از برگزاری این رویداد را در ادامه مشاهده می کنید.


برگزاری کارگاه پازل

برگزاری کارگاه مدل سازی ریاضی

برگزاری کارگاه کتاب درسی


برگزاری مسابقه و اختتامیه