به نام خداوند بخشنده مهربان

با بازگشت تیم دخترانه راسک به تهران، اردوهای آموزشی بهمن ما گروه جهادی السابقون به پایان رسید.

خدا را شاکریم که بار دیگر فرصت خدمت رسانی آموزشی به دانش‌آموزان مستعد و توانمند استان سیستان و بلوچستان را نصیبمان کرد، تا ضمن کسب افتخار میهمانی مردمان عزیز جنوب شرق کشورمان، توانستیم فرصت را غنیمت شمرده و آموزه‌های بی‌نظیری را در کنار دانش‌آموزان‌مان مرور کنیم.

در طی اردوهای گذشته با چهار تیم دخترانه و پسرانه میهمان مدارس پایگاهی‎مان در شهرطتان مهرستان و بخش راسک شهرستان سرباز بودیم.

نگاه پرامیدمان را به آینده روشن استان سیستان و بلوچستان ایران عزیزمان دوخته‌ایم، و انشاالله تا تحقق این آرمان دست از تلاش و مجاهدت برنخواهیم داشت.

 

و من یتوکل علی الله فهو حسبه

 

کمیته آموزش گروه جهادی السابقون

به فضل و مدد پروردگار و همکاری اساتید مجرب، باتجربه‌ و متخصص کنکور توانستیم همایش‌های جمع‌بندی و مرور ویژه ی هفته های پایانی منتهی به کنور را برای دانش‌آموزان مستعد و کوشا سیستان‌ و بلوچستانی برگزار کنیم.
همه‌ی دانش‌آموزان کنکوری می‌دانند که شروع تیرماه و رسیدن هفته‌های پایانی از ارزشمند‌ترین و حساس ترین زمان‌های ممکن برای جمع بندی و مرور مطالبی است که یک سال برای یادگیری و به خاطرسپردنشان زحمت کشیده اند.
این همایش‌ها طی بازه زمانی سوم تا نهم تیر ماه برای بیش از ۲۰۰ دانش آموز در شهرستان خاش و بیش از ۱۰۰ دانش آموز در شهرستان بمپور برگزار شدند.
همایش‌های دروس تخصصی و عمومی به تفکیک درس ها، عربی توسط جناب آقای سلیمانی، زیست‌شناسی توسط سرکار خانم میرزایی، ریاضی توسط آقایان دکتر سلطان محمدی و محمدی، زبان توسط جناب آقای دکتر حمزه، فیزیک توسط جناب آقای میرزایی و ادبیات توسط سرکار خانم دکتر فرهنگ در زمان تقریبی ۱۰ ساعته جمع‌بندی و نکات تست زنی برای دانش‌آموزان هر سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی ارائه شدند.
امید به آنکه دانش‌آموزان مستعد و‌ کوشا سرزمین‌مان به خصوص دانش‌آموزان عزیز سیستانی و‌ بلوچستانی در مسیر موفقیت و توانمندی قدم گذارند و مسبب آبادانی و سرافرازی میهن‌مان ایران شوند.
همایش جمع‌بندی ادبیات – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – بمپور
همایش جمع‌بندی فیزیک – خاش
همایش جمع‌بندی ریاضی – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – خاش
همایش جمع‌بندی زبان – خاش
 
همایش جمع‌بندی ریاضی – بمپور
همایش جمع‌بندی ادبیات – بمپور

برگزاری رویداد ریاضیاتی برای دانش‌آموزان متوسطه اول شهرستان سروان، تحت عنوان اردوی ریاضی‌ورزی، حسن ختامی بود بر فعالیت‌های گروه جهادی السابقون در سال ۹۷.
در زمستان سال ۹۷، گروه جهادی السابقون با همکاری گروه علمی_ترویجی رستا به عنوان طراح و ایده پرداز محتوای رویداد که سابقه‌ی برگزاری کارسوق‌های ریاضی در مدارس و دانشگاه‌های مطرح تهران و اصفهان را دارد،
رویدادی با هدف کلی ایجاد تفکری مثبت نسبت به درس ریاضی در دانش‌آموزان سراوان طراحی کرد.
این رویداد از روز شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ به مدت ۳ روز‌، برای ۲ پایگاه پسرانه و دخترانه با حضور حدود ۵۰ دانش‌آموز در هر پایگاه برگزار شد.
در این رویداد، دانش‌آموزان در قالب گروه‌های ۳ نفره، هر روز در کارگاه‌هایی متفاوت شرکت کرده و با انجام فعالیت‌هایی مخصوص، امتیاز کسب می‌کردند.
کارگاه‌ها عبارت بودند از: کارگاه مدل‌سازی، کارگاه کتاب درسی و کارگاه پازل.
اهدافی که در این کارگاه‌ها دنبال می‌شد شامل ایجاد تفکر صحیح، آموزش ساخت و حل مسئله، یافتن الگوی مناسب برای حل مسائل و اجتناب از سعی و خطا و … بود.
در روز پایانی این رویداد و بعد از اتمام کارگاه‌ها، مسابقه‌ای با محتوایی متشکل از فعالیت‌ها انجام شده در کارگاه‌ها، بین دانش‌آموزان برگزار و به تیم‌های برتر جایزه‌ای اهدا شد.
تصاویری از برگزاری این رویداد را در ادامه مشاهده می کنید.


برگزاری کارگاه پازل

برگزاری کارگاه مدل سازی ریاضی

برگزاری کارگاه کتاب درسی


برگزاری مسابقه و اختتامیه

به نام خداوند بخشنده مهربان

به فضل خدا توانستیم در ایام نوروز 98، در 9 شهرستان استان، 22 همایش درسی و مشاوره‌ای را برای بیش از 700 دانش‌آموز پایه دوازدهم برگزار کنیم.

خدا را شاکریم که بار دیگر فرصت خدمت رسانی آموزشی به دانش‌آموزان مستعد و کوشا سیستان‌وبلوچستانی داشتیم.

پس از ساعت‌ها همفکری و بررسی تجربیات آموزشی گروه، زمان اجرای فعالیت‌های نوروز رسید و دبیران زبده گروه جهادی السابقون نتیجه تلاش‌ها و زحمات سه ماهه گروه را در اختیار دانش‌آموزان سیستان‌وبلوچستانی قرار دهند.

فعالیت‌های نوروز 98 گروه، نه از هفته‌های انتهایی اسفندماه که از اواسط آذرماه 97 آغاز شد. جایی که سرگروه‌های دروس، در کنار تیم دبیران، تدوین جزوات کنکوری گروه را آغاز کردند. جزواتی که مباحث آن بر اساس سطح آموزشی دانش‌آموز سیستان‌وبلوچستانی انتخاب شده اند. بعلاوه با گردآوری مطالب مفید و نکات مشاوره‌ای مورد نیاز دانش‌آموزان کنکوری همایش‌های مشاوره‌ای را نیز برای مناطق مهیا ساختیم.

در طی هفته پایانی اسفند و همچنین هفته ابتدایی نوروز 98 دبیران زبده گروه جهادی السابقون همایش‌های جمع بندی دروس پایه و همایش‌های مشاوره‌ای را در شهرستان‌ها و بخش‌های هامون، خاش، سراوان، جالق، بمپور، مهرستان، لاشار، نیک‌شهر و دشتیاری برگزار کردند. همایش‌های درسی به صورت تک درس و عموما برای هر درس در دو روز برگزار شدند.
به فضل خدا و با برنامه‌ریزی و تولید محتوا توانستیم در ایام نوروز 98، در 9 شهرستان استان، 22 همایش درسی و مشاوره‌ای را برای بیش از 700 دانش‌آموز پایه دوازدهم برگزار کنیم.
در انتها در حالی که به شکوفایی ذهن‌ها و بهار فرهنگی سیستان‌وبلوچستان مستعد و توانمند، بیش از هر زمان دیگری امیدوار بودیم؛ تا موعد اجرای طرح‌های آینده‌ از استان خارج شدیم.
و من یتوکل علی الله فهو حسبه
کمیته آموزش گروه جهادی السابقون
6 فروردین 1398
گزارش تصویری همایش‌های نوروز 98

 

همایش زیست‌شناسی – خاش

 

همایش ادبیات – نیکشهر

 

همایش ادبیات – نیکشهر

 

همایش زیست‌شناسی – دشتیاری

 

همایش ادبیات – مهرستان

 

همایش ادبیات – بمپور

 

همایش ادبیات – لاشار

 

همایش زیست‌شناسی – مهرستان

 

همایش عربی – مهرستان

 

همایش عربی – خاش

به نام خداوند بخشنده مهربان

با بازگشت تیم دخترانه راسک به تهران، اردوهای آموزشی بهمن ما گروه جهادی السابقون به پایان رسید.

خدا را شاکریم که بار دیگر فرصت خدمت رسانی آموزشی به دانش‌آموزان مستعد و توانمند استان سیستان و بلوچستان را نصیبمان کرد، تا ضمن کسب افتخار میهمانی مردمان عزیز جنوب شرق کشورمان، توانستیم فرصت را غنیمت شمرده و آموزه‌های بی‌نظیری را در کنار دانش‌آموزان‌مان مرور کنیم.

در طی اردوهای گذشته با چهار تیم دخترانه و پسرانه میهمان مدارس پایگاهی‎مان در شهرطتان مهرستان و بخش راسک شهرستان سرباز بودیم.

نگاه پرامیدمان را به آینده روشن استان سیستان و بلوچستان ایران عزیزمان دوخته‌ایم، و انشاالله تا تحقق این آرمان دست از تلاش و مجاهدت برنخواهیم داشت.

 

و من یتوکل علی الله فهو حسبه

 

کمیته آموزش گروه جهادی السابقون

 

کلاس‌های آموزشی پایگاه دخترانه مهرستان

 

 

 

کمی هم تفریح در پایگاه پسرانه مهرستان

 

 

 

جلسه کتابخوانی در پایگاه دخترانه راسک

 

 

 

حل تمرین گروهی در پایگاه پسرانه مهرستان

 

 

 

همایش درس ادبیات با حضور بیش از 70 دانش آموز در اردوی آموزشی راسک

 

 

 

مشاوره گروهی در خوابگاه پسرانه راسک

 

 

 

جمع بندی درس زیست شناسی در پایگاه دخترانه مهرستان

 

 

 

حلقه صحیح خوانی درس اقتصاد در پایگاه دخترانه راسک

 

 

 

خداحافظی دانش آموزان از معلمان با لباس بلوچی در پایگاه پسرانه راسک

بسم ربی…
اعتکاف علمی قصرقند، با هدف ارتقای توانمندی علمی دانش آموزان سوم و چهارم، نوروز96 برگزارشد. تیم جهادی از 26اسفند تا 1فروردین به مدت 6 روز لذت همدلی و همراهی با فرزندان بلوچ را تجربه کردند. حدود 15 دانش آموز سوم تجربی و ریاضی، در این زمان، در اردو حاضرشدند. حدود60 دانش آموز چهارم تجربی و انسانی از 26اسفند تا 10فروردین، به مدت 14روز، برنامه مطالعاتی را پی گرفتند. توضیح اینکه: پیش از بازگشت تیم جهادی، هماهنگی های لازم برای پیگیری و برگزاری ادامه اعتکاف توسط مسئولین بومی، انجام گرفت. ضمنا گروه دیگری از عزیزان السابقون، در روزهای بعد برای اطمینان از برقراری مطلوب اعتکاف، در پایگاه قصرقند، حاضرشدند.
برای اعتکاف علمی نوروز، برنامه ای دربردارنده همه دروس، توسط کمیته آموزش السابقون، تدوین شده بود که به صورت مشترک در پایگاه های گروه در مناطق مختلف اجراشود. طبق برنامه، هرروز دو آزمون تستی برگزار می شد و پاسخنامه کلیدی و تشریحی و رتبه بندی و عملکرد بچه ها، به طور منظم، ارائه می شد. همچنین در نخستین روز، کتاب های کمک آموزشی چاپ جدید، بین دانش آموزان توزیع شد. برگزاری مشاوره های فردی و جمعی، جهت موفقیت تحصیلی و حمایت و هم نوایی با بچه ها، به طور مستمر، پیگیری شد.
از درس و کتاب و کنکور که بگذریم، صحبت از صفا و صمیمیت و یکرنگی است… از اینجا به بعد، حرف، حرف دل است! در این فرصت کوتاه، خاطرات خوشی ساختیم. لحظات نابی رقم زدیم. لحظه تحویل سال برای خیلی هایمان، فراموش نشدنی خواهد بود. آنجا که زیر سایه خنک درخت، نوای یا مقلب القلوب را هم خوانی کردیم و باهم، برای هم دعاکردیم… بعد راس ساعت(یا کمی زود یا دیرتر!) بادکنک ترکاندیم و برف شادی زدیم و همدیگر را درآغوش گرفتیم…
وقتی سفر ما به نیمه رسید، برای رفع خستگی از بچه ها و خودمان!، یک مسابقه فوتسال پر جوش و خروش ترتیب دادیم. آن شب، در تنها سالن شهرستان، دویدیم و فریادزدیم و خندیدیم…
طبق برنامه، زمان های درسی هرروز 7صبح آغاز می شد. با بچه ها قرارگذاشتیم قبل از شروع کلاس ها، ”همه” در حیاط جمع شویم و دسته جمعی ورزش کنیم…هرروز گردهم حلقه می زدیم و باز می دویدیم و می خندیدیم و فریاد می زدیم…
قصه قصرقند با پایان اردو تمام نشد… دلنوشته های بچه ها و ابراز محبتشان، عکس هایشان، و یادشان، #شیرینی قصر #قند را در کاممان تازه می کند.

معتقدم،

بچه های تیم جهادی، پس از سفر به دیار بلوچ، رشد و همت را برای خود به یادگار می برند. سبک بال و ورزیده(و خسته و کوفته!!!) وارد شهر آشوب می شوند…
بچه های بلوچ، سرحال و امیدوار و قدردان، با نیرویی تازه، مشغول تحصیل می شوند…
مسئولین عزیز بومی، استوارتر از قبل، دل به کار می دهند و فردایی روشن نقاشی می کنند…

یادمان هست… فرمود: ”لیس للانسن الا ما سعی”(سوره نجم-آیه39)

مجید زاهدیان، محمدصدرا رجبی، علی سلیمانی، علی لطفی

1

آزمون، رقابت و رفاقت

2

توزیع کتب کمک آموزشی

3

مشاوره فردی

4

ورزش صبحگاهی، هفت صبح!

5

تیم جهادی و کادر بومی، همدل و همراه…

6

جشن تحویل سال در جمع باصفای بچه ها

7

مسابقه ویژه_لحظات آغازین سال 96

8

فوتبالیست ها

9 10 11 12

13

عکس آخر_دلی که جا ماند…

14

برنامه درسی، یک روز کامل!

به نام خدا
اردوی مطالعاتی قصرقند_نوروز ۹۶
افراد شرکت کننده: مطهره حکیمی نژاد، پریا خانی، زهرا عباسی، زهرا عظیمی
تاریخ برگزاری: ٩۵/١٢/٢۴ الی ٩۶/١/٣
هدف از این اردو برگزاری اعتکاف علمی برای دانش آموزان پایه چهارم رشته های تجربی و انسانی مدارس مختلف شهرقصرقند بود که حضور تعدادی از دانش آموزان پایه سوم در رشته های ریاضی، تجربی و انسانی را به همراه داشت. دانش آموزان طبق برنامه مطالعاتی که کمیته آموزش تدوین کرده بودند از ساعت ۷ الی ۲۲:١۰ در ۷ زمان مطالعاتی ۸۰ یا ۹۰ دقیقه ای به مطالعه، تست و حل تمرین دروس مختلف می پرداختند و برای رفع اشکال به دبیران حاضر در کلاس ها مراجعه می نمودند. همچنین روزانه دو آزمون تستی  از دروس مطالعه شده گرفته می شد که دانش آموزان را با انواع سوالات آشنا می کرد و این فرصت را به آنان می داد تا مهارت تست زنی خود را در آزمون های متفاوت محک بزنند. در آخر روز هر یک از دانش آموزان به مشاور خود مراجعه کرده و به تحلیل آزمون ها، درصدها، برنامه مطالعاتی اجرا شده و همچنین نقاط قوت و ضعف خود می پرداختند.
از نکات قابل توجه این سفر برگزاری مراسم سال تحویل در مدرسه بود که با استقبال زیاد دانش آموزان مواجه شد.

 

photo_2017-04-13_10-53-18

مراسم سال تحویل در مدرسه

photo_2017-03-18_23-48-03

برگزاری آزمون روزانه

photo_2017-03-18_22-05-13

برگزاری آزمون  شبانه

photo_2017-04-13_10-53-06

طالعه و رفع اشکال گروهی

photo_2017-04-13_10-52-56

دسته بندی کتاب های تست جدید

photo_2017-04-13_11-05-44

برگزاری کلاس ریاضی توسط دانش آموزان پایه سوم انسانی

photo_2017-04-13_12-15-05

رفع اشکال مسائل اقتصاد

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش اردوی دخترانه شهرستان هامون – اسفندماه 1395

حرکت از تهران به سمت زاهدان 17 اسفند و تاریخ برگشت 27 اسفند

بعدازظهر روز 18 اسفند به محض استقرار در مدرسه زهرای اطهر روستای سکوهه، آزمون تعیین سطحی از مباحثی که قرار بود درطول دوره تدریس شود؛ برگزار شد. در این اردو دانش آموزان پایههای سوم و چهارم گروه انسانی و تجربی ازمدارس زهرای اطهر، بنتالهدی، پروین اعتصامی حضور داشتند. در گروه علوم انسانی: نکات کنکوری دروس عربی، اقتصاد، منطق، ریاضی، زبان و در گروه علوم تجربی: نکات کنکوری دروس زیست، شیمی، ریاضی، زبان تدریس شد. کلاسها (در کل با 5 کلاس آموزشی 1:30 با یک ربع استراحت) از روز 5 شنبه 19 اسفند در شیفت صبح از ساعت 7 صبح شروع و تا ساعت 12 ظهر و در شیفت بعد از ظهر، از ساعت 14 تا ساعت 17 بعد از ظهر ادامه داشت. پس از آن دانش آموزان مقطع چهارم ضمن یک استراحت 15 دقیقهای، در یک کلاس نیم ساعته برای حفظ لغات با فلاش کارتهایی که از قبل طراحی شده بود، حاضر میشدند و بعد از اقامه نماز و صرف شام از ساعت 19:30 تا ساعت 21:50 سه زمان مطالعه 40 دقیقهای دقیقه، با ده دقیقه استراحت بین هر زمان، و از ساعت 22 تا 23 زمان رفع اشکال درنظر گرفته شده بود. بعلاوه در تکمیل کلاس فوق العاده زبان، در ساعت مطالعه ریدینگهایی برای افزایش تسلط در حفظ و کاربرد لغات و ترجمه و چگونگی پاسخ گویی به سوالات این بخش در کنکور نیز زمانی مجزا در نظرگرفته شده بود. از جمله اقدامات فوق برنامه در این اردو میتوان به برگزاری کلاسهای شیوهی مطالعه و مشاورهای، بازیهای ورزشی، تعیین گروه خونی دانشآموزان و اهدای جوایز به دانش آموزانی که در دورهی پیش به طور کامل حضور داشتند اشاره کرد. در این دوره فرصتی شد تا با حضور در مدرسه نمونه حضرت نجمه زابل و مدرسه نمونه رضوان شهرستان نیمروز ضمن ملاقات با مدیران این مدارس به گفت و گو و تبادل نظر و نیازسنجی آموزشی و فرهنگی شان بپردازیم. در پایان دوره ساعت 12 روز 26 اسفند آزمون جامع از کل مباحث کار شده برگزار شد و بلافاصله پس از آزمون و مشخص شدن درصدها، تحلیل آزمون صورت گرفت و به تمام حاضرین در آزمون دفترچههایی برای خلاصهنویسی اهدا شد و طبق روال همیشه از نفرات برتر آزمون تقدیر به عمل آمد.

در پایان ضمن تشکر از خانم سرگلزایی مدیر محترم مدرسه نمونه زهرای اطهر، از تمام دوستانی که در طول این سفر ما را همراهی کرده اند، به ویژه خانم امیدوار، خانم قائمی، خانم شهبازی، خانم صادقی و خانم ازاد صمیمانه سپاسگزارم.

من کان لله، کان الله له

 

photo_2017-04-09_17-23-12

فوق برنامه زیستی
تعیین گروه خونی دانش آموزان

photo_2017-04-09_17-23-04

آزمون ابتدای اردو

به نام خداوند بخشنده مهربان

روز سه‌شنبه هفدهم اسفندماه تیم‌ پسرانه حوزه شمال استان سیستان و بلوچستان از تهران به سمت مقصدشان مدرسه‌ی شهید دهباشی روستای سدکی که از مناطق تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستان هامون است، حرکت کردند. دانش‌آموزان هدف برای این اردو همانند دوره بهمن‌ماه 1395 داوطلبین پایه‌های دهم از مدارس امام‌خمینی، اندیشه، شهیدچمران، فاتح و معلم بودند که پیرو مفاهیم پایه دوره قبلی، برای رشته تجربی دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زبان، عربی و برای رشته انسانی دروس عربی، ریاضی، زبان، ادبیات در دستورکار قرار داشت. بعدازظهر روز چهارشنبه هجدهم اسفندماه با استقبال گرم دانش‌آموزان وارد پایگاه شدیم و بدون فوت وقت با تعریف ساعت مطالعه و رفع اشکال برای دانش‌آموزان سوالات آزمون ابتدای دوره را تکثیر کرده و بعد از نماز مغرب و عشا آزمون را شروع کردیم. پس از آن با توجه به سطح علمی دانش آموزان و به منظور استفاده همه دانش‌آموزان از کلاس‌ها هر رشته را به دو کلاس الف و ب تقسیم کرده و به مدت 8 روز کلاس‌های درسی را برگزار کردیم. طبق برنامه، کلاس‌های درسی از ساعت 7:30 صبح آغاز و با احتساب زمان نهار و نماز تا ساعت 14:30 بعدازظهر 4 کلاس درسی برگزار میشد. پس از آن فعالیت‌های مفصل فوق‌برنامه‌ای که شامل مسابقات چهارجانبه فوتبال، مسابقات چهارجانبه والیبال درسی، نمایش مستندهای معرفی مشاغل و کارگاه‌های آموزش روش تحقیق و برنامه‌های مختصر دیگر بودند به تناوب در روزهای مختلف برگزار میشد که بحمدلله همه‌ی فعالیت‌ها با استقبال بسیارخوب دانش‌آموزان روبرو شد. روز پنج‌شنبه بیست‌و‌ششم اسفندماه آزمون انتهای دوره را برگزار کرده و ضمن آرزوی داشتن سالی پر از برکت و موفقیت دانش آموزانمان را راهی منازلشان کردیم. جمعه بیست‌وهفتم اسفندماه حرکت خود از زاهدان به سمت تهران را آغاز کردیم و سفر پربارمان را پایان دادیم. در انتها شما را به تماشای گزیده‌ای از تصاویر کم‌نظیر این اردو دعوت میکنیم.. برای مشاهده تصاویر و فیلم‌های بیشتر این اردو به کانال تلگرامی ما سر بزنید..

و من یتوکل علی الله فهو حسبه فروردین ماه1396

 

1

 

آزمون ابتدای اردو

2

فوق برنامه – تیم‌بندی‌های والیبال درسی

3

فوق برنامه – نمایش مستند معرفی مشاغل

4

کلاس‌های آموزشی – فیزیک

5

انتخاب تاکتیک بین دو نیمه تیم قهرمان 🙂

6

دفاع خطی(!) تیم فاتح لوتک

7

فوق برنامه – آموزش شیوه صحیح شست‌وشوی دست‌ها

20170314_211748

از کلاس‌های اضافه شبانه خوابگاهی

8

نظرسنجی انتهای اردو

9

آزمون پایانی

بسم الله الرحمن اارحیم

و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم والصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین

قصد دارم گزارشی مختصر از سفر تیم سه نفرمان به شهر بمپور، مدرسه دارالفنون، خدمتتان تقدیم نمایم.

سفرها که ذاتا طولانی هستند و این سفر هم که حدودا 30 ساعت به طول می انجامد تیمی خسته را به مدرسه دارالفنون تحویل می دهد ولی ذوق و شوق کمک و خدمت به دانش آموزان بلوچستان باعث فراموشی خستگی سفر می شود.

تیم ما که دو نفر آنها برای اولین بار به بلوچستان سفر می کردند ذوق فراوانی در ارائه کردن مطالب به دانش آموزان در ابتدای سفر داشتند ولی به علت مشکلات ساختاری مدرسه و آموزشی منطقه که منجر به اشکالات پایه ای دانش آموزان شده بود رفته رفته مایوس تر شدند. در این سفر به کارهایی از جمله : فعالیت های انگیزشی ، کلاس های آموزشی مفهومی و تا حدودی تست، روش های مطالعه دروس و تمرکز، کلاس کار آفرینی، انتقاد از روش های اشتباه موجود در سیستم آموزش و پرورش برای دانش آموزان منطقه و … انجام شد. باید عرض کنم که اعضای تیم هم سفر جذاب و شاد با غذاهای رنگین داشتند و همدیگر را بیش از پیش شناخته و کاملا لذت بردند، در اینجا خالی از لطف نیست که به شب زنده داری و تعاریف از تجارب دانشگاهی اعضای تیم در شب آخر سفر هم اشاره کرده باشم که شبی به یاد ماندنی بود. تیم از کسانی که در این سفر آن ها را یاری دادند و دانش آموزان منطقه کمال تشکر را دارد. دانش آموزان انتقاداتی نیز به مدارس و کارکنان زحمت کش نیز داشته و دارند که به یاری حق تعالی انشاءالله برطرف خواهد شد.

در ابتدا پس از هماهنگی مسئول آموزشی مدرسه دارالفنون که تیم در مهمان سرا آن مدرسه اسکان داشت تیم جلسه ای با معلمان مدرسه جهت اجازه گرفتن از آنان جهت گرفتن وقت کلاس آنها داشت که بیشتر آنهایی که حضور داشتند موافقت خود را اعلام کردند، البته همین هماهنگی هم به طول انجامید که باعث شد برنامه پس از بازدید اعضای تیم در روز شنبه از کلاس ها برای یکشنبه و هفته پیش رو تنظیم گردد. روز یکشنبه که مدیران آموزش و پرورش از مدرسه بازدیدی تشریفاتی به عمل آوردند و باعث لغو کلاس های پیش بینی شده شدند که این بازدید با هماهنگی قبلی صورت پذیرفته بود و عملا مدارس منطقه را برآن داشته بود که خود را برای این بازدید هماهنگ شده!!! آماده کنند که هزینه های مالی و روحی شدیدی برای مسئولان مدارس داشته و خواهد داشت. عملا اگر قرار است بازدیدی از نحوه عملکرد مدرسه صورت پذیرد بایستی به صورت سرزده باشد نه اینکه تشریفاتی و پاورپینتی …… بگذریم!

روز دوشنبه که تیم کمی برای حضور در مدرسه تاخیر کرده بود که باید عرض کنم بدلیل کم روحیه شدن تیم بوده است با اینحال برای تاخیر عذر خواهی کردیم و می­خواستیم کلاس ها را کمی طولانی­تر کنیم که تاخیر بوجود آمده جبران شود ولی برخی از معلم ها از دادن کلاس های خود به ما امتناع کردند و تیم هم روحیه خود را بیش از پیش باخت. در اینجا بنده به عنوان مسئول تیم با آقای دانش داداللهزهی تماس گرفتم و با ایشان برای دیدن چند مدرسه دیگر هماهنگی لازم را انجام دادم، که بعد از آن کلاس ها بهتر از قبل برگزار می شد ، در چند روز دیگر سفر فعالیت ها در چندین مدرسه از جمله دارالفنون بمپور و دخترانه فضیلت و چند مدرسه دخترانه و پسرانه بمپور و ایرانشهر ادامه داشت و بعد از ظهر ها هم اگر اعضای تیم توانایی بازدید از خوابگاه و کمک رسانی به دانش آموزان را داشتند از خوابگاه مدرسه دارالفنون بازیدید می کردند که چندین مرتبه این امر اجرا گردید.

خداوند منان را شاکریم که توانستیم خدمتی کوچک در راه اعتلای کشور بزرگ اسلامی ایران داشته باشیم، امید است روزی رسد که خداوند نیز فردی را فرستد که ما را نیز در این کمبود آموزشی بشریت به دریای بیکران علم و حکمت خود متصل گرداند.

در پایان از دانش آموزان مدرسه دارالفنون و تمام بلوچستان و تمامی تیم های جهادی خواستار توجه به این نکته هستم که سرنوشت هیچ قومی مگر بدست و خواسته خودشان تغییر نمی کند. در ادامه چند تصویر از سفر خدمتتان تقدیم می دارم.

التماس دعا

 

jkuh

تصویر (1) کلاس کار آفرینی برای دانش آموزان سال سوم

2

تصویر (2) چند گروه کلاس کار آفرینی و منابع کشاورزی اعلام شده توسط آنان

354

تصویر (3) برنامه تنظیم شده برای اجرا در مدرسه

65

تصویر (4) تیم و مسئولان کنار قلعه بمپور از راست به چپ آقایان: امیری- غنی پور – داود آبادی – بردبار – اربابی