به فضل و مدد پروردگار و همکاری اساتید مجرب، باتجربه‌ و متخصص کنکور توانستیم همایش‌های جمع‌بندی و مرور ویژه ی هفته های پایانی منتهی به کنور را برای دانش‌آموزان مستعد و کوشا سیستان‌ و بلوچستانی برگزار کنیم.
همه‌ی دانش‌آموزان کنکوری می‌دانند که شروع تیرماه و رسیدن هفته‌های پایانی از ارزشمند‌ترین و حساس ترین زمان‌های ممکن برای جمع بندی و مرور مطالبی است که یک سال برای یادگیری و به خاطرسپردنشان زحمت کشیده اند.
این همایش‌ها طی بازه زمانی سوم تا نهم تیر ماه برای بیش از ۲۰۰ دانش آموز در شهرستان خاش و بیش از ۱۰۰ دانش آموز در شهرستان بمپور برگزار شدند.
همایش‌های دروس تخصصی و عمومی به تفکیک درس ها، عربی توسط جناب آقای سلیمانی، زیست‌شناسی توسط سرکار خانم میرزایی، ریاضی توسط آقایان دکتر سلطان محمدی و محمدی، زبان توسط جناب آقای دکتر حمزه، فیزیک توسط جناب آقای میرزایی و ادبیات توسط سرکار خانم دکتر فرهنگ در زمان تقریبی ۱۰ ساعته جمع‌بندی و نکات تست زنی برای دانش‌آموزان هر سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی ارائه شدند.
امید به آنکه دانش‌آموزان مستعد و‌ کوشا سرزمین‌مان به خصوص دانش‌آموزان عزیز سیستانی و‌ بلوچستانی در مسیر موفقیت و توانمندی قدم گذارند و مسبب آبادانی و سرافرازی میهن‌مان ایران شوند.
همایش جمع‌بندی ادبیات – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – بمپور
همایش جمع‌بندی فیزیک – خاش
همایش جمع‌بندی ریاضی – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – خاش
همایش جمع‌بندی زبان – خاش
 
همایش جمع‌بندی ریاضی – بمپور
همایش جمع‌بندی ادبیات – بمپور

برگزاری رویداد ریاضیاتی برای دانش‌آموزان متوسطه اول شهرستان سروان، تحت عنوان اردوی ریاضی‌ورزی، حسن ختامی بود بر فعالیت‌های گروه جهادی السابقون در سال ۹۷.
در زمستان سال ۹۷، گروه جهادی السابقون با همکاری گروه علمی_ترویجی رستا به عنوان طراح و ایده پرداز محتوای رویداد که سابقه‌ی برگزاری کارسوق‌های ریاضی در مدارس و دانشگاه‌های مطرح تهران و اصفهان را دارد،
رویدادی با هدف کلی ایجاد تفکری مثبت نسبت به درس ریاضی در دانش‌آموزان سراوان طراحی کرد.
این رویداد از روز شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ به مدت ۳ روز‌، برای ۲ پایگاه پسرانه و دخترانه با حضور حدود ۵۰ دانش‌آموز در هر پایگاه برگزار شد.
در این رویداد، دانش‌آموزان در قالب گروه‌های ۳ نفره، هر روز در کارگاه‌هایی متفاوت شرکت کرده و با انجام فعالیت‌هایی مخصوص، امتیاز کسب می‌کردند.
کارگاه‌ها عبارت بودند از: کارگاه مدل‌سازی، کارگاه کتاب درسی و کارگاه پازل.
اهدافی که در این کارگاه‌ها دنبال می‌شد شامل ایجاد تفکر صحیح، آموزش ساخت و حل مسئله، یافتن الگوی مناسب برای حل مسائل و اجتناب از سعی و خطا و … بود.
در روز پایانی این رویداد و بعد از اتمام کارگاه‌ها، مسابقه‌ای با محتوایی متشکل از فعالیت‌ها انجام شده در کارگاه‌ها، بین دانش‌آموزان برگزار و به تیم‌های برتر جایزه‌ای اهدا شد.
تصاویری از برگزاری این رویداد را در ادامه مشاهده می کنید.


برگزاری کارگاه پازل

برگزاری کارگاه مدل سازی ریاضی

برگزاری کارگاه کتاب درسی


برگزاری مسابقه و اختتامیه

به نام خداوند بخشنده مهربان

به فضل خدا توانستیم در ایام نوروز 98، در 9 شهرستان استان، 22 همایش درسی و مشاوره‌ای را برای بیش از 700 دانش‌آموز پایه دوازدهم برگزار کنیم.

خدا را شاکریم که بار دیگر فرصت خدمت رسانی آموزشی به دانش‌آموزان مستعد و کوشا سیستان‌وبلوچستانی داشتیم.

پس از ساعت‌ها همفکری و بررسی تجربیات آموزشی گروه، زمان اجرای فعالیت‌های نوروز رسید و دبیران زبده گروه جهادی السابقون نتیجه تلاش‌ها و زحمات سه ماهه گروه را در اختیار دانش‌آموزان سیستان‌وبلوچستانی قرار دهند.

فعالیت‌های نوروز 98 گروه، نه از هفته‌های انتهایی اسفندماه که از اواسط آذرماه 97 آغاز شد. جایی که سرگروه‌های دروس، در کنار تیم دبیران، تدوین جزوات کنکوری گروه را آغاز کردند. جزواتی که مباحث آن بر اساس سطح آموزشی دانش‌آموز سیستان‌وبلوچستانی انتخاب شده اند. بعلاوه با گردآوری مطالب مفید و نکات مشاوره‌ای مورد نیاز دانش‌آموزان کنکوری همایش‌های مشاوره‌ای را نیز برای مناطق مهیا ساختیم.

در طی هفته پایانی اسفند و همچنین هفته ابتدایی نوروز 98 دبیران زبده گروه جهادی السابقون همایش‌های جمع بندی دروس پایه و همایش‌های مشاوره‌ای را در شهرستان‌ها و بخش‌های هامون، خاش، سراوان، جالق، بمپور، مهرستان، لاشار، نیک‌شهر و دشتیاری برگزار کردند. همایش‌های درسی به صورت تک درس و عموما برای هر درس در دو روز برگزار شدند.
به فضل خدا و با برنامه‌ریزی و تولید محتوا توانستیم در ایام نوروز 98، در 9 شهرستان استان، 22 همایش درسی و مشاوره‌ای را برای بیش از 700 دانش‌آموز پایه دوازدهم برگزار کنیم.
در انتها در حالی که به شکوفایی ذهن‌ها و بهار فرهنگی سیستان‌وبلوچستان مستعد و توانمند، بیش از هر زمان دیگری امیدوار بودیم؛ تا موعد اجرای طرح‌های آینده‌ از استان خارج شدیم.
و من یتوکل علی الله فهو حسبه
کمیته آموزش گروه جهادی السابقون
6 فروردین 1398
گزارش تصویری همایش‌های نوروز 98

 

همایش زیست‌شناسی – خاش

 

همایش ادبیات – نیکشهر

 

همایش ادبیات – نیکشهر

 

همایش زیست‌شناسی – دشتیاری

 

همایش ادبیات – مهرستان

 

همایش ادبیات – بمپور

 

همایش ادبیات – لاشار

 

همایش زیست‌شناسی – مهرستان

 

همایش عربی – مهرستان

 

همایش عربی – خاش

اولین نمایشگاه صنایع دستی بلوچستان با حمایت گروه جهادی السابقون در مجتمع سکفورد شهر لندن، از بیست و هفتم دی ماه سال نود و هفت، به مدت پنج روز برگزار شد.

رویکرد اصلی اعضای فعال در این بخش را می‌توان بر سه محور اینگونه تشریح کرد:
۱. حمایت از تولیدکنندگان و برقراری ارتباط موثر با مردم بومی منطقه
۲. امکان‌سنجی ادامه این طرح در خارج از مرزهای ایران
3. جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ساخت مدرسه شش کلاسه راهنمایی دخترانه روستای علی آباد شهرستان سرباز
در افتتاحیه این رویداد، مستند “آب، خاک، آتش” که اثری تحسین‌برانگیز از تنها موزه زنده سفال دنیا در کلپورگان است، به نمایش درآمد و با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبرو شد. در ادامه این نمایش، سخنرانی آقای سرمدی و آقای چارلی درباره فرصت‌های پیش رو در سیستان و بلوچستان و راه‌ رسیدن به توسعه پایدار در آن، انجام شد و چالش‌های مربوط به هر مسئله نیز به روشنی مورد بحث واقع شد.
با توجه به  ظرفیت‌های منحصربه‌فرد سیستان و بلوچستان در هنر صنایع دستی، توجه به این صنعت به عنوان یکی از محورهای توسعه پایدار محلی از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده و حمایت از آن در برنامه‌های توسعه‌محور آینده گروه قرار خواهد گرفت.
نمونه‌هایی از سفال کلپورگان و سوزن دوزی زنان بلوچ در نمایشگاه

به نام خداوند بخشنده مهربان

با بازگشت تیم دخترانه راسک به تهران، اردوهای آموزشی بهمن ما گروه جهادی السابقون به پایان رسید.

خدا را شاکریم که بار دیگر فرصت خدمت رسانی آموزشی به دانش‌آموزان مستعد و توانمند استان سیستان و بلوچستان را نصیبمان کرد، تا ضمن کسب افتخار میهمانی مردمان عزیز جنوب شرق کشورمان، توانستیم فرصت را غنیمت شمرده و آموزه‌های بی‌نظیری را در کنار دانش‌آموزان‌مان مرور کنیم.

در طی اردوهای گذشته با چهار تیم دخترانه و پسرانه میهمان مدارس پایگاهی‎مان در شهرطتان مهرستان و بخش راسک شهرستان سرباز بودیم.

نگاه پرامیدمان را به آینده روشن استان سیستان و بلوچستان ایران عزیزمان دوخته‌ایم، و انشاالله تا تحقق این آرمان دست از تلاش و مجاهدت برنخواهیم داشت.

 

و من یتوکل علی الله فهو حسبه

 

کمیته آموزش گروه جهادی السابقون

 

کلاس‌های آموزشی پایگاه دخترانه مهرستان

 

 

 

کمی هم تفریح در پایگاه پسرانه مهرستان

 

 

 

جلسه کتابخوانی در پایگاه دخترانه راسک

 

 

 

حل تمرین گروهی در پایگاه پسرانه مهرستان

 

 

 

همایش درس ادبیات با حضور بیش از 70 دانش آموز در اردوی آموزشی راسک

 

 

 

مشاوره گروهی در خوابگاه پسرانه راسک

 

 

 

جمع بندی درس زیست شناسی در پایگاه دخترانه مهرستان

 

 

 

حلقه صحیح خوانی درس اقتصاد در پایگاه دخترانه راسک

 

 

 

خداحافظی دانش آموزان از معلمان با لباس بلوچی در پایگاه پسرانه راسک