قبل از بررسی رشته‌ها و انتخابشون لازمه نکاتی رو باهم مرور کنیم:

برای هر داوطلب مثلثی وجود داره که تو فرآیند انتخاب رشته باید به هر سه ضلعش توجه بشه. این مثلث شامل خودشناسی و توجه به ویژگی‌های فردی، علایق و بازار کار هست.

لازمه شناخت خوبی از توانمندی‌ها، استعدادها، ارزش‌های مورد نظرتون، علایق و بطورکلی ویژگی‌های شخصیتی‌تون پیدا کنید.

از طرفی هم باید همه‌ی رشته‌های موجود رو به خوبی بررسی کنید تا ببینید کدوم رشته‌ها متناسب با علایق و ویژگی‌های مختلف شماست؛ ممکنه شما آخرین رشته‌ای که انتخاب می‌کنین رو قبول بشین، پس حتی آخرین انتخاب هم باید متناسب با شخصیت و علایقتون باشه.

درخصوص بازار کار هم باید بدونید‌ که فرصت‌های شغلی ۵ سال گذشته با فرصت‌های شغلی فعلی، و فرصت‌های شغلی فعلی با فرصت‌های ۵ سال آینده قطعا متفاوت خواهد بود و انتخاب صرفا براساس بازار کار کاملا اشتباه است.

در واقع برای یه انتخاب رشته درست، باید به مجموع موارد ذکرشده توجه کنیم.

موافقید اول از همه با قسمت‌های مختلف دفترچه انتخاب رشته آشنا بشیم تا احیاناً چیزی از قلم نیفته؟!

پس همگی دفترچه به دست این ویدیو رو تماشا کنید. 🤓📖

نحوه پذیرش دانشگاه‌ها به دو صورت متمرکز و همراه با مصاحبه‌ست که باید تو انتخاب رشته به نوع این پذیرش دقت کنید.

 تو این ویدئو هم تفاوت این دو پذيرش توضیح داده میشه هم تفاوت دوره‌های روزانه و شبانه با سوابق تحصیلی.

تو این ویدیو هم انواع دانشگاه‌های رایگان و غیررایگان، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی و تعهد خدمت برخی دانشگاه‌های خاص رو براتون توضیح دادیم. 😊🏢

به فضل و مدد پروردگار و همکاری اساتید مجرب، باتجربه‌ و متخصص کنکور توانستیم همایش‌های جمع‌بندی و مرور ویژه ی هفته های پایانی منتهی به کنور را برای دانش‌آموزان مستعد و کوشا سیستان‌ و بلوچستانی برگزار کنیم.
همه‌ی دانش‌آموزان کنکوری می‌دانند که شروع تیرماه و رسیدن هفته‌های پایانی از ارزشمند‌ترین و حساس ترین زمان‌های ممکن برای جمع بندی و مرور مطالبی است که یک سال برای یادگیری و به خاطرسپردنشان زحمت کشیده اند.
این همایش‌ها طی بازه زمانی سوم تا نهم تیر ماه برای بیش از ۲۰۰ دانش آموز در شهرستان خاش و بیش از ۱۰۰ دانش آموز در شهرستان بمپور برگزار شدند.
همایش‌های دروس تخصصی و عمومی به تفکیک درس ها، عربی توسط جناب آقای سلیمانی، زیست‌شناسی توسط سرکار خانم میرزایی، ریاضی توسط آقایان دکتر سلطان محمدی و محمدی، زبان توسط جناب آقای دکتر حمزه، فیزیک توسط جناب آقای میرزایی و ادبیات توسط سرکار خانم دکتر فرهنگ در زمان تقریبی ۱۰ ساعته جمع‌بندی و نکات تست زنی برای دانش‌آموزان هر سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی ارائه شدند.
امید به آنکه دانش‌آموزان مستعد و‌ کوشا سرزمین‌مان به خصوص دانش‌آموزان عزیز سیستانی و‌ بلوچستانی در مسیر موفقیت و توانمندی قدم گذارند و مسبب آبادانی و سرافرازی میهن‌مان ایران شوند.
همایش جمع‌بندی ادبیات – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – بمپور
همایش جمع‌بندی فیزیک – خاش
همایش جمع‌بندی ریاضی – خاش
همایش جمع‌بندی عربی – خاش
همایش جمع‌بندی زبان – خاش
 
همایش جمع‌بندی ریاضی – بمپور
همایش جمع‌بندی ادبیات – بمپور

برگزاری رویداد ریاضیاتی برای دانش‌آموزان متوسطه اول شهرستان سروان، تحت عنوان اردوی ریاضی‌ورزی، حسن ختامی بود بر فعالیت‌های گروه جهادی السابقون در سال ۹۷.
در زمستان سال ۹۷، گروه جهادی السابقون با همکاری گروه علمی_ترویجی رستا به عنوان طراح و ایده پرداز محتوای رویداد که سابقه‌ی برگزاری کارسوق‌های ریاضی در مدارس و دانشگاه‌های مطرح تهران و اصفهان را دارد،
رویدادی با هدف کلی ایجاد تفکری مثبت نسبت به درس ریاضی در دانش‌آموزان سراوان طراحی کرد.
این رویداد از روز شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ به مدت ۳ روز‌، برای ۲ پایگاه پسرانه و دخترانه با حضور حدود ۵۰ دانش‌آموز در هر پایگاه برگزار شد.
در این رویداد، دانش‌آموزان در قالب گروه‌های ۳ نفره، هر روز در کارگاه‌هایی متفاوت شرکت کرده و با انجام فعالیت‌هایی مخصوص، امتیاز کسب می‌کردند.
کارگاه‌ها عبارت بودند از: کارگاه مدل‌سازی، کارگاه کتاب درسی و کارگاه پازل.
اهدافی که در این کارگاه‌ها دنبال می‌شد شامل ایجاد تفکر صحیح، آموزش ساخت و حل مسئله، یافتن الگوی مناسب برای حل مسائل و اجتناب از سعی و خطا و … بود.
در روز پایانی این رویداد و بعد از اتمام کارگاه‌ها، مسابقه‌ای با محتوایی متشکل از فعالیت‌ها انجام شده در کارگاه‌ها، بین دانش‌آموزان برگزار و به تیم‌های برتر جایزه‌ای اهدا شد.
تصاویری از برگزاری این رویداد را در ادامه مشاهده می کنید.


برگزاری کارگاه پازل

برگزاری کارگاه مدل سازی ریاضی

برگزاری کارگاه کتاب درسی


برگزاری مسابقه و اختتامیه

 

حق تحصیل و آموزش از دیرباز تا کنون در همه کشورها جزو وظائف اصلی دولت‌ها بوده است و آموزش، به ویژه در مقاطع پایه و متوسطه به عنوان کالای عمومی شناخته شده است که دولتها باید به ارائه آن به کل جامعه بپردازند و از این طریق اسباب عدالت آموزشی را برای آحاد جامعه، به وجود آورند. از این روی است که اصل سی ام قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اشعار می دارد که “دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد” اما این حق اساسی و انکار ناپذیر در جریان تنگناهای بودجه‌ای دولتها به تدریج در حال رنگ باختن است و به نظر می‌رسد که اولویت آموزش در کشور ما، بر خلاف کشورهای پیشرو در امر توسعه انسانی، در حال نزول در میان سایر وظائف حاکمیتی می‌باشد.
بر اساس ماده 41 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) مصوب اسفند 1393 ، به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده شده است که “به منظور پوشش کامل تحصیلی دانش‌آمـوزان لازم التعلـیم، در مناطقی که ظرفیت کافی در مدارس دولتی وجود ندارد نسبت به خرید خدمات آموزشی اقدام کند.” تجربه چند سال اجرای این حکم حاکی از وجود نقائص متعددی در این رویه است که موجب تضییع حقوق معلمان شاغل بر اساس این روش، خروج نظام آموزشی از استانداردهای لازم و عدم توجه به امر حرفه‌ای‌گری و مهارت در امر مهم آموزش شده است.
نبود نظارت لازم بر نحوه اجرای این طرح و فقدان گزارش‌های میدانی مستند و مدون برای آسیب شناسی برون‌سپاری وظیفه مهم دولت به بخش خصوصی، از دیگر نقدهای وارده به این اقدام است که فرصت قضاوت درست و اتخاذ تصمیمات لازم را از مسئولین گرفته است. علی ای حال دولت محترم در اقدامی عجولانه و بدون طی مراحل کارشناسی مبادرت به اضافه نمودن بندی به لایحه بودجه سال 1398 نموده است که این تجربه ناقص و پر از اشکال را به کل نظام آموزشی کشور تعمیم دهد.
به موجب جزء 1 بند ب تبصره 21 لایحه بودجه سال 1398، ما موسسات، انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آموزش، ساخت مدارس و عدالت آموزشی، بنا به توضیحات بالا و با توجه به نکات زیر مخالفت خود با این بند از بودجه را اعلام می‌نماییم:
1) از انجا که تبصره مورد بحث جز قانون بودجه سال 1398 خواهد بود قید ” سالانه” در آن خطا است، چرا که اولاٌ قانون بودجه قانونی یک ساله است و ثانیاٌ از ظرفیت قانون بودجه نباید برای تأسیس تکالیف و اختیارات فرابودجه‌ای و فراسنواتی استفاده نمود.
دولت مکلف خواهد شد از ابتدای سال تحصیلی 99-1398 سالانه ده درصد (10%) از دانش‌آموزان تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش را به صورت خرید خدمات از بخش غیردولتی واجد شرایط و ذی صلاح و به صورت آموزش رایگان (علاوه بر تعداد دانش آموزان مشمول فعلی) اداره کند.
2) با توجه به ظرفیت‌های موجود کشور، همچنین تجارب کسب شده در طرح خرید خدمات طی سالیان گذشته، واگذار کردن آموزش حداقل یک میلیون و دویست هزار دانش آموز در سال (ده درصد دانش آموزان کل کشور) به خارج از وزرات آموزش و پرورش، اقدام بسیار شتاب زده‌ای است. این در حالیست که با گذشت بیش از سه سال از اجرای این طرح به موجب قانون الحاق 2 تاکنون حدود 370 هزار نفر در سراسر کشور تحت این طرح قرار گرفته‌اند. مقایسه این دو عدد نشان از هدف‌گذاری غیرواقعی برای توسعه چنین طرحی دارد.
3) در حال حاضر، نسبت بودجه آموزش به تولید ناخالص داخلی کشور حدود دو و نیم درصد است که در تراز جهانی از پایین‌ترین‌ها محسوب می شود. چنانچه هدف دولت کاهش بیشتر بودجه آموزش و پرورش از نسبت کنونی باشد خطایی بزرگ و لطمه‌ای جبران ناپذیر به توسعه انسانی کشور محسوب می‌گردد.
4) از آنجا که تاکنون مطالعه جامع و درستی از تجربه خرید خدمات توسط وزارت آموزش و پرورش صورت نگرفته و گزارش تفصیلی از جانب دولت ارائه نشده است، این طرح قابلیت اجرایی در این ابعاد را ندارد. بنابراین لازم است به جای اجرایی شدن این تبصره در سال 98، مطالعه جامعی در خصوص اجرای ماده 41 قانون الحاق 2 به عمل آید تا کاستی‌های طرح استخراج و نخست به رفع آنها مبادرت گردد.
لازم به ذکر است، علی‌رغم اینکه تجربه خرید خدمات آموزشی در 4-3 سال اخیر مملو از اشکال و نقد است و مؤسسات امضا کننده این بیانیه موارد بی شماری از مشاهدات میدانی در این رابطه دارند که همگی را نگران توسعه شتابزده این طرح می‌نماید، اما با فهم محدودیت‌های دولت محترم، توصیه می‌نمایند که نخست تجربه کشورهای موفق در امر آموزش مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد تا از تلفیق آنها با مطالعات توصیه شده در بند 4 این بیانیه، روشهای بهینه‌ای برای افزایش بهره‌وری بودجه آموزشی کشور به دست آید.
در پایان سمن‌های فعال در حوزه مدرسه‌سازی و آموزش از نمایندگان محترم خود در مجلس شورای اسلامی انتظار دارند که به حذف این بند از لایحه رأی دهند و در عوض، دولت را مکلف به تهیه گزارش عملکرد و تحلیل میدانی اجرای ماده 41 قانون الحاق 2 با بهره‌گیری از نظرات سمن‌های فعال در این حوزه و توجه به معیشت و تنگناهای معلمان سخت‌کوش و بی‌پناه فعال در این طرح بنمایند.

اسامی سمن‌ها و موسسات امضا کننده این بیانیه به شرح زیر است:
* موسسه مردم‌نهاد مهرگیتی * انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی حامی * جامعه یاوَری فرهنگی * پویش ایران من *انجمن یاران نیکوکار جامع * موسسه جهادی السابقون * موسسه خیریه دانشجویی “دست یاری به دشتیاری” * سفیران مهربانی بلوچستان * موسسه مردم نهاد امتداد اندیشه

به نام خدا

کانون جهادی السابقون باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران، همزمان با هفته معلم، نمایشگاه عکسی با هدف معرفی فعالیت‌های گروه و طرح دغدغه‌های مشترک با دانشجویان و دانشگاهیان برپا نمود.

عکس های این نمایشگاه، که با موضوع فعالیت‌های این کانون در استان سیستان‌وبلوچستان انتخاب شده‌اند، بیانگر زاویه نگاه مربیان جهادی به برنامه‌های در حال اجرا و تلاش‌هایشان برای بهبود شرایط آموزشی، ازفکری-محتوایی تا زیرساختی می‌باشد. از جمله فعالیت‌های این کانون در استان سیستان‌وبلوچستان می توان به برگزاری اردوهای آموزشی برای دانش‌آموزان دبیرستانی، برگزاری همایش‌های آموزشی برای دبیران و ساخت و بهسازی فضاهای فیزیکی مدارس اشاره کرد.

d

تلاش برای فرهنگ سازی مرمت و بهسازی فضاهای آموزشی ابتدایی، با هدف زیباسازی و ایجاد شوق در کودکان برای حضور در مدرسه، که سلامت روان آنها را نیز پشتیبانی می کند.

 

f
تاکید بر توجه به بارورسازی فکری-انگیزشی و توانمندسازی شخصیتی دانش‌آموزان و تربیت نسلی پرامید، خلاق و متعهد.

این نمایشگاه در روزهای هشتم لغایت یازدهم اردیبهشت‌ماه در صحن پردیس مرکزی دانشگاه تهران دایر گشت و در آن عکس‌هایی با موضوعات فعالیت‌های آموزشی و فوق‌برنامه‌ای، بهسازی مدارس، مردم‌شناسی، معرفی فضای استان و … به نمایش گذاشته شد. لازم به ذکر است تمامی عکس‌ها توسط اعضای مختلف گروه در طی اردوهای آموزشی و سفرها گرفته شده است.

g
برگزاری اردوهای 7-10 روزه ی آموزشی برای دانش آموزان دبیرستانی. این اردوها غالبا به مرور و رفع اشکال دروس مطالعه شده اختصاص داده می شود.

روزانه جمع زیادی از دانشجویان، اساتید و دانشگاهیان از دانشکده‌های مختلف از نمایشگاه بازدید کرده و پس از گفت‌وگو با نمایندگان گروه، ضمن آشنایی با فعالیت‌ها و تبادل نظر حول آنها، آمادگی خود را برای همکاری در زمینه‌های مختلف با گروه اعلام نمودند.

gg

h
در روز آخر نمایشگاه نیز نظرسنجی از بازدیدکنندگان صورت گرفت و سه عکس برتر از میان 14 عکس انتخاب شد که به ترتیب عکس های زیر می باشند:

j
تمام توانمان را بکار گرفته ایم تا کمتر نظیر این تصاویر را ببینیم. تصاویری که بعضی دانش آموزان حداقل یکسال باید آن را با تمام وجود لمس کنند.

k
این عکس در یکی از جاده‌های شهرستان سرباز گرفته شده، شهرستانی که ما جز کودمان مصمم و آینده دار، چیزی درآن نمیبینیم.

ll
همواره در تلاش بوده‌ایم باور به توانمندی ها و توانی که در وجود همه ما هست را برای دانش‌اموزانمان نهادینه کنیم. شعارمان این است که: محرومیت واقعی، ناشی از محرومیت فکری ماست. و این را با دانش‌آموزان موفق‌مان ثابت کرده‌ایم.

بسم ربی…
اعتکاف علمی قصرقند، با هدف ارتقای توانمندی علمی دانش آموزان سوم و چهارم، نوروز96 برگزارشد. تیم جهادی از 26اسفند تا 1فروردین به مدت 6 روز لذت همدلی و همراهی با فرزندان بلوچ را تجربه کردند. حدود 15 دانش آموز سوم تجربی و ریاضی، در این زمان، در اردو حاضرشدند. حدود60 دانش آموز چهارم تجربی و انسانی از 26اسفند تا 10فروردین، به مدت 14روز، برنامه مطالعاتی را پی گرفتند. توضیح اینکه: پیش از بازگشت تیم جهادی، هماهنگی های لازم برای پیگیری و برگزاری ادامه اعتکاف توسط مسئولین بومی، انجام گرفت. ضمنا گروه دیگری از عزیزان السابقون، در روزهای بعد برای اطمینان از برقراری مطلوب اعتکاف، در پایگاه قصرقند، حاضرشدند.
برای اعتکاف علمی نوروز، برنامه ای دربردارنده همه دروس، توسط کمیته آموزش السابقون، تدوین شده بود که به صورت مشترک در پایگاه های گروه در مناطق مختلف اجراشود. طبق برنامه، هرروز دو آزمون تستی برگزار می شد و پاسخنامه کلیدی و تشریحی و رتبه بندی و عملکرد بچه ها، به طور منظم، ارائه می شد. همچنین در نخستین روز، کتاب های کمک آموزشی چاپ جدید، بین دانش آموزان توزیع شد. برگزاری مشاوره های فردی و جمعی، جهت موفقیت تحصیلی و حمایت و هم نوایی با بچه ها، به طور مستمر، پیگیری شد.
از درس و کتاب و کنکور که بگذریم، صحبت از صفا و صمیمیت و یکرنگی است… از اینجا به بعد، حرف، حرف دل است! در این فرصت کوتاه، خاطرات خوشی ساختیم. لحظات نابی رقم زدیم. لحظه تحویل سال برای خیلی هایمان، فراموش نشدنی خواهد بود. آنجا که زیر سایه خنک درخت، نوای یا مقلب القلوب را هم خوانی کردیم و باهم، برای هم دعاکردیم… بعد راس ساعت(یا کمی زود یا دیرتر!) بادکنک ترکاندیم و برف شادی زدیم و همدیگر را درآغوش گرفتیم…
وقتی سفر ما به نیمه رسید، برای رفع خستگی از بچه ها و خودمان!، یک مسابقه فوتسال پر جوش و خروش ترتیب دادیم. آن شب، در تنها سالن شهرستان، دویدیم و فریادزدیم و خندیدیم…
طبق برنامه، زمان های درسی هرروز 7صبح آغاز می شد. با بچه ها قرارگذاشتیم قبل از شروع کلاس ها، ”همه” در حیاط جمع شویم و دسته جمعی ورزش کنیم…هرروز گردهم حلقه می زدیم و باز می دویدیم و می خندیدیم و فریاد می زدیم…
قصه قصرقند با پایان اردو تمام نشد… دلنوشته های بچه ها و ابراز محبتشان، عکس هایشان، و یادشان، #شیرینی قصر #قند را در کاممان تازه می کند.

معتقدم،

بچه های تیم جهادی، پس از سفر به دیار بلوچ، رشد و همت را برای خود به یادگار می برند. سبک بال و ورزیده(و خسته و کوفته!!!) وارد شهر آشوب می شوند…
بچه های بلوچ، سرحال و امیدوار و قدردان، با نیرویی تازه، مشغول تحصیل می شوند…
مسئولین عزیز بومی، استوارتر از قبل، دل به کار می دهند و فردایی روشن نقاشی می کنند…

یادمان هست… فرمود: ”لیس للانسن الا ما سعی”(سوره نجم-آیه39)

مجید زاهدیان، محمدصدرا رجبی، علی سلیمانی، علی لطفی

1

آزمون، رقابت و رفاقت

2

توزیع کتب کمک آموزشی

3

مشاوره فردی

4

ورزش صبحگاهی، هفت صبح!

5

تیم جهادی و کادر بومی، همدل و همراه…

6

جشن تحویل سال در جمع باصفای بچه ها

7

مسابقه ویژه_لحظات آغازین سال 96

8

فوتبالیست ها

9 10 11 12

13

عکس آخر_دلی که جا ماند…

14

برنامه درسی، یک روز کامل!

به نام خدا
اردوی مطالعاتی قصرقند_نوروز ۹۶
افراد شرکت کننده: مطهره حکیمی نژاد، پریا خانی، زهرا عباسی، زهرا عظیمی
تاریخ برگزاری: ٩۵/١٢/٢۴ الی ٩۶/١/٣
هدف از این اردو برگزاری اعتکاف علمی برای دانش آموزان پایه چهارم رشته های تجربی و انسانی مدارس مختلف شهرقصرقند بود که حضور تعدادی از دانش آموزان پایه سوم در رشته های ریاضی، تجربی و انسانی را به همراه داشت. دانش آموزان طبق برنامه مطالعاتی که کمیته آموزش تدوین کرده بودند از ساعت ۷ الی ۲۲:١۰ در ۷ زمان مطالعاتی ۸۰ یا ۹۰ دقیقه ای به مطالعه، تست و حل تمرین دروس مختلف می پرداختند و برای رفع اشکال به دبیران حاضر در کلاس ها مراجعه می نمودند. همچنین روزانه دو آزمون تستی  از دروس مطالعه شده گرفته می شد که دانش آموزان را با انواع سوالات آشنا می کرد و این فرصت را به آنان می داد تا مهارت تست زنی خود را در آزمون های متفاوت محک بزنند. در آخر روز هر یک از دانش آموزان به مشاور خود مراجعه کرده و به تحلیل آزمون ها، درصدها، برنامه مطالعاتی اجرا شده و همچنین نقاط قوت و ضعف خود می پرداختند.
از نکات قابل توجه این سفر برگزاری مراسم سال تحویل در مدرسه بود که با استقبال زیاد دانش آموزان مواجه شد.

 

photo_2017-04-13_10-53-18

مراسم سال تحویل در مدرسه

photo_2017-03-18_23-48-03

برگزاری آزمون روزانه

photo_2017-03-18_22-05-13

برگزاری آزمون  شبانه

photo_2017-04-13_10-53-06

طالعه و رفع اشکال گروهی

photo_2017-04-13_10-52-56

دسته بندی کتاب های تست جدید

photo_2017-04-13_11-05-44

برگزاری کلاس ریاضی توسط دانش آموزان پایه سوم انسانی

photo_2017-04-13_12-15-05

رفع اشکال مسائل اقتصاد

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش اردوی دخترانه شهرستان هامون – اسفندماه 1395

حرکت از تهران به سمت زاهدان 17 اسفند و تاریخ برگشت 27 اسفند

بعدازظهر روز 18 اسفند به محض استقرار در مدرسه زهرای اطهر روستای سکوهه، آزمون تعیین سطحی از مباحثی که قرار بود درطول دوره تدریس شود؛ برگزار شد. در این اردو دانش آموزان پایههای سوم و چهارم گروه انسانی و تجربی ازمدارس زهرای اطهر، بنتالهدی، پروین اعتصامی حضور داشتند. در گروه علوم انسانی: نکات کنکوری دروس عربی، اقتصاد، منطق، ریاضی، زبان و در گروه علوم تجربی: نکات کنکوری دروس زیست، شیمی، ریاضی، زبان تدریس شد. کلاسها (در کل با 5 کلاس آموزشی 1:30 با یک ربع استراحت) از روز 5 شنبه 19 اسفند در شیفت صبح از ساعت 7 صبح شروع و تا ساعت 12 ظهر و در شیفت بعد از ظهر، از ساعت 14 تا ساعت 17 بعد از ظهر ادامه داشت. پس از آن دانش آموزان مقطع چهارم ضمن یک استراحت 15 دقیقهای، در یک کلاس نیم ساعته برای حفظ لغات با فلاش کارتهایی که از قبل طراحی شده بود، حاضر میشدند و بعد از اقامه نماز و صرف شام از ساعت 19:30 تا ساعت 21:50 سه زمان مطالعه 40 دقیقهای دقیقه، با ده دقیقه استراحت بین هر زمان، و از ساعت 22 تا 23 زمان رفع اشکال درنظر گرفته شده بود. بعلاوه در تکمیل کلاس فوق العاده زبان، در ساعت مطالعه ریدینگهایی برای افزایش تسلط در حفظ و کاربرد لغات و ترجمه و چگونگی پاسخ گویی به سوالات این بخش در کنکور نیز زمانی مجزا در نظرگرفته شده بود. از جمله اقدامات فوق برنامه در این اردو میتوان به برگزاری کلاسهای شیوهی مطالعه و مشاورهای، بازیهای ورزشی، تعیین گروه خونی دانشآموزان و اهدای جوایز به دانش آموزانی که در دورهی پیش به طور کامل حضور داشتند اشاره کرد. در این دوره فرصتی شد تا با حضور در مدرسه نمونه حضرت نجمه زابل و مدرسه نمونه رضوان شهرستان نیمروز ضمن ملاقات با مدیران این مدارس به گفت و گو و تبادل نظر و نیازسنجی آموزشی و فرهنگی شان بپردازیم. در پایان دوره ساعت 12 روز 26 اسفند آزمون جامع از کل مباحث کار شده برگزار شد و بلافاصله پس از آزمون و مشخص شدن درصدها، تحلیل آزمون صورت گرفت و به تمام حاضرین در آزمون دفترچههایی برای خلاصهنویسی اهدا شد و طبق روال همیشه از نفرات برتر آزمون تقدیر به عمل آمد.

در پایان ضمن تشکر از خانم سرگلزایی مدیر محترم مدرسه نمونه زهرای اطهر، از تمام دوستانی که در طول این سفر ما را همراهی کرده اند، به ویژه خانم امیدوار، خانم قائمی، خانم شهبازی، خانم صادقی و خانم ازاد صمیمانه سپاسگزارم.

من کان لله، کان الله له

 

photo_2017-04-09_17-23-12

فوق برنامه زیستی
تعیین گروه خونی دانش آموزان

photo_2017-04-09_17-23-04

آزمون ابتدای اردو

به نام خداوند بخشنده مهربان

روز سه‌شنبه هفدهم اسفندماه تیم‌ پسرانه حوزه شمال استان سیستان و بلوچستان از تهران به سمت مقصدشان مدرسه‌ی شهید دهباشی روستای سدکی که از مناطق تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستان هامون است، حرکت کردند. دانش‌آموزان هدف برای این اردو همانند دوره بهمن‌ماه 1395 داوطلبین پایه‌های دهم از مدارس امام‌خمینی، اندیشه، شهیدچمران، فاتح و معلم بودند که پیرو مفاهیم پایه دوره قبلی، برای رشته تجربی دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زبان، عربی و برای رشته انسانی دروس عربی، ریاضی، زبان، ادبیات در دستورکار قرار داشت. بعدازظهر روز چهارشنبه هجدهم اسفندماه با استقبال گرم دانش‌آموزان وارد پایگاه شدیم و بدون فوت وقت با تعریف ساعت مطالعه و رفع اشکال برای دانش‌آموزان سوالات آزمون ابتدای دوره را تکثیر کرده و بعد از نماز مغرب و عشا آزمون را شروع کردیم. پس از آن با توجه به سطح علمی دانش آموزان و به منظور استفاده همه دانش‌آموزان از کلاس‌ها هر رشته را به دو کلاس الف و ب تقسیم کرده و به مدت 8 روز کلاس‌های درسی را برگزار کردیم. طبق برنامه، کلاس‌های درسی از ساعت 7:30 صبح آغاز و با احتساب زمان نهار و نماز تا ساعت 14:30 بعدازظهر 4 کلاس درسی برگزار میشد. پس از آن فعالیت‌های مفصل فوق‌برنامه‌ای که شامل مسابقات چهارجانبه فوتبال، مسابقات چهارجانبه والیبال درسی، نمایش مستندهای معرفی مشاغل و کارگاه‌های آموزش روش تحقیق و برنامه‌های مختصر دیگر بودند به تناوب در روزهای مختلف برگزار میشد که بحمدلله همه‌ی فعالیت‌ها با استقبال بسیارخوب دانش‌آموزان روبرو شد. روز پنج‌شنبه بیست‌و‌ششم اسفندماه آزمون انتهای دوره را برگزار کرده و ضمن آرزوی داشتن سالی پر از برکت و موفقیت دانش آموزانمان را راهی منازلشان کردیم. جمعه بیست‌وهفتم اسفندماه حرکت خود از زاهدان به سمت تهران را آغاز کردیم و سفر پربارمان را پایان دادیم. در انتها شما را به تماشای گزیده‌ای از تصاویر کم‌نظیر این اردو دعوت میکنیم.. برای مشاهده تصاویر و فیلم‌های بیشتر این اردو به کانال تلگرامی ما سر بزنید..

و من یتوکل علی الله فهو حسبه فروردین ماه1396

 

1

 

آزمون ابتدای اردو

2

فوق برنامه – تیم‌بندی‌های والیبال درسی

3

فوق برنامه – نمایش مستند معرفی مشاغل

4

کلاس‌های آموزشی – فیزیک

5

انتخاب تاکتیک بین دو نیمه تیم قهرمان 🙂

6

دفاع خطی(!) تیم فاتح لوتک

7

فوق برنامه – آموزش شیوه صحیح شست‌وشوی دست‌ها

20170314_211748

از کلاس‌های اضافه شبانه خوابگاهی

8

نظرسنجی انتهای اردو

9

آزمون پایانی